+420 379 422 247
leona.cislerova@mkzht.cz
Horšovský Týn
Facebook
Instagram
Kaple „Srdce Ježíšovo“ v Kocourově byla vystavěna z finančních darů místních obyvatel v 70. letech 19. století v novogotickém slohu.
Barokní klášterní areál kapucínů z let 1650–1654 tvoří kostel a trojkřídlá stavba vlastního kláštera doplněná na jihozápadě samostatně stojící budovou opatství. Jak bylo stanoveno regulemi řádu, jedná se o strohou, jednoduchou stavbu budovanou podle jednotného scénáře (viz kapucínské kláštery v Praze na Loretánském náměstí nebo v Sušici).
Poutní kostel sv. Anny na Vršíčku ležící asi 1 km západně od města je ukázkou neobyčejné dovednosti a umu našich předků.
Arciděkanský chrám sv. Apolináře na Velkém předměstí patří k nejstarším církevním stavbám ve městě. Počátky jeho výstavby se kladou do poloviny 13. století. Původně byl zasvěcen Panně Marii. Je to dozajista onen kostel, který podle písemné zprávy z roku 1283 dal ohradit kamennou zdí pražský biskup Tobiáš z Bechyně. (Zeď byla odstraněna v polovině 18. století.) Ze stavby se však nezachovalo téměř nic, pouze raně gotický lomený sloupkový portál, který byl později zasazen do jižní obvodové zdi.
Městský kostel sv. Petra a Pavla na náměstí Republiky vznikl patrně téměř současně se stavbou biskupského hradu a s vysazením města. Prvně se připomíná v 80. letech 13. století. Původně raně gotická stavba byla přestavěna ve stylu pozdní gotiky ve 2. polovině 15. století, kdy město ovládali Ronšperkové.
Jedna z nejvýznamnějších a nejcennějších církevních staveb regionu západních Čech.
Regionální nformační centrum Horšovský Týn
Co v říjnu zimy přibude, v lednu jí opět ubude.
Havel větrem fouká, Voršila (21.10.) tepla nedává.