Městské kulturní zařízení
Horšovský Týn
Nám. Republiky 105
346 01 Horšovský Týn
Vycházka po stavebně významných budovách v Horšovském Týně začala v neděli 8. května u informačního centra. Poté přítomné průvodce pan Luděk Thomayer seznámil s historií a osudem vily: Schmida, Kahlera a Hellera, Kopty, Giebische, Schnabla, Baümla a samozřejmě Rudofského.
Velké poděkování patří ředitelce Základní školy a Odborné školy Horšovský Týn paní Mgr. Janě Mazancové za zpřístupnění vily MUDr. Rudofského, kde dnes právě sídlí odborná škola.
Dle reakcí účastníků se jarní vycházka velmi vydařila, počasí nám přáloa již nyní se těšíme na další zajímavý tip na poznávání našeho malebného městečka.
Regionální nformační centrum Horšovský Týn je pro veřejnost otevřeno v červenci a srpnu
Po - Pá 8:00 - 17:00 hodin
So - Ne 9:00 - 17:00 hodin
!!! Pozor!!!
Regionální informační centrum Horšovský Týn najdete od 1. dubna 2023 dočasně v prostorách bývalé restaurace Šumava, nám. Republiky 11, tel.: 724 160 150 a 607 601 593 z důvodu rekonstrukce prostor a sanace vlhkého zdiva.
Na dešti v září rolníkovi velmi záleží.
Jaké mrazy před svatým Václavem, takové před svatodušními svátky.