Kalendář

<< leden 2020 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

Detail [»]
-

 

Detail [»]
-

 

 


Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Odkazy jinam

http://www.horsovskytyn.cz

http://www.horsovsky-tyn.cz/cs

http://www.turisturaj.cz/

http://juniorfest.cz/cs

http://domazlicky.denik.cz/

http://www.radiosumava.cz/index.php O souboru

 

Dětský divadelní ochotnický soubor v Horšovském Týně pod vedením manželů Zdeňka a Jiřiny Lahodových obnovil po osmi letech svoji činnost v září 2008. Sešla se parta dětí, která měla chuť hrát divadlo. Prvním počinem na veřejnosti bylo pásmo koled a vánočních obyčejů Živý Betlém, se kterým měl soubor několik vystoupení. Současně děti začaly cvičit hru na motivy Aloise Jiráska Staré pověsti české. Nejednalo se o věc souboru zcela novou, neboť před deseti lety se v repertoáru souboru objevila také. Jenže časy se mění a pohled na „povinnou četbu“ také, takže návštěvník představení měl možnost podívat se na známé pověsti zase jiným pohledem, než bývá obvyklé. Hra měla úspěšnou premiéru 23. června 2009 a ve všech možných rolích hráli Tereza a Markéta Anderlová, Nikola a Klára Lahodová, Lucie Kracíková, Štěpán Rubáš, Valérie Faloutová, Lukáš Plachý, Martin Steiner, Natálie Mayahová, Štěpánka Pikáliová, Julie Čejková a Lucie Jeřábková.

Po prázdninách soubor nacvičil pro filmový festival Juniorfest 2009 hru o natáčení Krkonošských pohádek. Ve velmi úspěšné inscenaci dne 8. listopadu 2009 si s dětmi zahrál i představitel Kuby, pan Jaroslav Satoranský. Paní Hana Maciuchová se pro nemoc omluvila.
V lednu 2010 dětský soubor hrál po dva dny v Brně na výstavě Regiontour, kde reprezentoval Domažlický region. V celkem deseti vystoupeních děti předvedly Živý Betlém, Krkonošskou pohádku a Pověst o vzniku Prahy.
Od  února probíhal nácvik vlastní úpravy pohádky Boženy Němcové Čertův Švagr. V pohádce hrají děti s loutkami v životní velikosti. Premiéra se uskutečnila v červnu 2010. V různých rolích vystupují Nikola Lahodová, Valérie Faloutová, Daniela Škopková, Radka Škopková, Lucie Jeřábková, Lukáš Plachý, Adam Čejka, Julie Čejková, Štěpánka Pikáliová, Natálie Mayahová, Klára Lahodová a Lucie Kracíková.

9. listopadu zahajuje dětský soubor Juniorfest 2010 v Horšovském Týně a o hodinu poději v Plzni vlastními kompozicemi z šesti českých filmů a 10. listopadu sehraje vlastní inscenaci pohádky Malá čarodějnice. Hry se účastní v roli vrchní čarodějnice paní Jiřina Bohdalová. Hrají Klárka a Nikolka Lahodovy, Natálka Mayahová, Radka a Denča Škopkovy, Lucka Kracíková, Štěpánka Pikáliová, Valča Faloutová, Lucka Jeřábková, Terezka a Adélka Vlčkovy, Lukáš Plachý, Julča a Adam Čejkovy, Ríša Kohoutek.

V sobotu 20. listopadu soubor vystoupil se hrou Čertův Švagr na Divadelním maratónu u příležitosti 40. výročí vzniku Divadelního ochotnického souboru.
Režii a hudbu má na starosti Zdeněk Lahoda, kostýmy, inspici a vše potřebné Jiřina Lahodová.

Divadelní soubor Horšovský Týn  vznikl v roce 2008. Od podzimu 2012 převzala vedení místo pana Zdeňka Lahody, členka divadla Radka Škopková. Divadelní spolek nabízí každý rok  jednu novou pohádku, která má premiéru většinou v červnu. 

V úterý 12. června 2012, ještě pod vedením manželů Zdeňka a Jiřiny Lahodových, se uskutečnila premíéra pohádky ,,O Honzovi a víle Verunce“. Pohádka je upravena na motivy příběhu V. Nováka a  S. Oubrama. Pohádka je pro materšké školky a 1. stupeň základních škol. 

Ve středu 6. června 2013, již pod vedením Radky Škopkové, proběhla premiéra pohádky ,,NA LIDOJEDKU“. Pohádka byla přepsána na náměty příběhu Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Hrají: Daniela Škopková, Radka Škopková, Martin Steiner, Tereza Vlčková, Lada Karbanová. Děkujeme také za spolupráci manželům Lahodových, Kláře Lahodové a Valérii Faloutové.

25. června 2014 byla premiéru pohádka Vlastimila Nováka a Stanislava Oubrama "Vodník Mařenka" pod režijním vedením Radky Škopkové. Hráli: Daniela Škopková, Radka Škopková, Martin Steiner, Tereza Vlčková, Lada Karbanová. 

23. září 2015 měla premiéru pohádka "Strach má velké oči". Hrají: Radka Škopková, Daniela Škopková, Tereza Vlčková, Mirek Opatrný, Josef Bureš, Nikola Lahodová. 

Pro rok 2016 /podzim/ připravuje novou pohádku.