Kalendář

<< září 2021 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

Detail [»]
-

 

 
Detail [»]
-
 
Detail [»]
-
 
 
Detail [»]
-
 

 

Detail [»]
-

 


 
 

 

 

 

 


Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Odkazy jinam

http://www.horsovskytyn.cz

http://www.horsovsky-tyn.cz/cs

http://www.turisturaj.cz/

http://juniorfest.cz/cs

http://domazlicky.denik.cz/

http://www.radiosumava.cz/index.php Taneční kurz pro dospělé

V Horšovském Týně byl v pátek 4. března ukončen závěrečným tanečním večerem a slavnostním rautem, další ročník tanečního kurzu pro dospělé. Pod vedením manželů Cíchových z Taneční školy Dance Stod měl kurz šest lekcí a závěrečnou. Pořadatelem těchto kurzů je Městské kulturní zařízení Horšovský Týn. 
Probíhají již řadu let a stále je o ně velký zájem. Letošního kurzu se zúčastnilo 18 párů.
Paní Jana Plachá prozradila: "S manželem chodíme docela pravidelně. Letos už posedmé oprašujeme naše staré zážitky při tanci. Máme tady svoji partu, baví nás to a cítíme se tady dobře. Je to prostě úžasné."
Mezi úplné nováčky patřili letos například Tomáš a Martin Čedíkovi, které přihlásili jejich partnerky: "Ze začátku jsme vůbec nechtěli chodit, ale věděli jsme, že naše partnerky mají s tancem  bohaté zkušenosti a tak jsme se plně svěřili do jejich péče. Postupně nás to začalo bavit a dnešní závěrečnou si přímo užíváme a jsme rádi, že jsme to nevzdali." dodali bratři Čedikovi.
Večer se nejen tančilo, ale i soutěžilo např. jak znáš svého partnera. Na závěr jsem požádal o několik slov, ředitelku pořadajícího Městského kulturního zařízení, paní Leonu Císlerovou: "My jsem rádi, že i v dnešní uspěchané době si lidé najdou čas trávit večery při tanci. Děkujeme všem účastníkům, tanečním mistrům a také Zámecké restauraci, paní Veronice Baumannové, za zajištění slavnostního rautu. Kurz tance pro dospělé není jediný, který pořádáme, od 11. března zahajujeme Kurz tance a společenské výchovy pro mládež, rovněž pod vedením manželů Cíchových. Součástí dvanácti lekcí je Prodloužená, letos na téma "Setkání českých historických osobností" a Závěrečný ples. Obě tyty akce se uskuteční v sále hotelu Šumava", dodala ředitelka MKZ.

Autor: Jaroslav Čedík
Fotografie z tanečních naleznete na www.horstyn.rajce.idnes.cz