Kalendář

<< září 2021 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

Detail [»]
-

 

 
Detail [»]
-
 
Detail [»]
-
 
 
Detail [»]
-
 

 

Detail [»]
-

 


 
 

 

 

 

 


Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Odkazy jinam

http://www.horsovskytyn.cz

http://www.horsovsky-tyn.cz/cs

http://www.turisturaj.cz/

http://juniorfest.cz/cs

http://domazlicky.denik.cz/

http://www.radiosumava.cz/index.php Zahájení turistické sezóny

Horšovskotýnští zahájili turistickou sezónu 

 Výletem do kraje pod Čerchovem zahájili v sobotu 9. dubna 2016 horšovskotýnští letošní turistickou sezónu. Našim prvním zastavením byl Dům přírody Českého lesa v Klenčí pod Čerchovem, kde účastníky výletu přivítal starosta obce Ing. Jan Bozděch.  Hlavním tématem expozice je "Proměna krajiny Českého lesa v čase". Maskot domu přírody, čáp bílý, provedl návštěvníky expozicemi věnovéné místní přírodě a historii, vývoji krajiny od prvotní kolonizace, přes venkovská sídla, rozvoj průmyslové výroby především sklářství až po vylidnění v důsledku pohraničního pásma.
Dalším naším cílem byla Kurzova rozhledna na nejvyšším vrcholu Českého lesa – Čerchově /1042 m n. m./. Po zdolání 130 schodů se naskytl výhled na okolní krajinu Českého a bavorského lesa.
Čas oběda jsme si  zpříjemnili opékáním vuřtů u chaty Pod vodárnou a ochutnávkou čisté vody ze studánky. Odtud následovala projížďka Čerchovskými hvozdy. Ing. Jan Benda, ředitel Domažlických městských lesů, přítomné zaujal velmi zajímavým a poutavým povídáním o národní přírodní rezervaci, nejrozsáhlejším chráněném území v oblasti Českého lesa, o Třech znacích, České studánce, lesnictví a těžbě dřeva v Českém lese a také se zastavením v zaniklé obci Bystřice. Odtamtud pochází vánoční strom, který zdobil náměstí ve Vatikáně v  roce 2013.
Pořádající Městské kulturní zařízení Horšovský Týn děkuje Městu Horšovský Týn, starostovi Klenčí pod Čerchovem Ing. Janu Bozděchovi, řediteli Domažlických městských lesů spol. s r. o. Ing. Janu Bendovi, lesníkovi panu Zikmundovi, řidiči autobusu Luboši Hornovia také všem účastníkům výletu. 

Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-
Detail [»]
-