Kalendář

<< září 2021 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

Detail [»]
-

 

 
Detail [»]
-
 
Detail [»]
-
 
 
Detail [»]
-
 

 

Detail [»]
-

 


 
 

 

 

 

 


Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Odkazy jinam

http://www.horsovskytyn.cz

http://www.horsovsky-tyn.cz/cs

http://www.turisturaj.cz/

http://juniorfest.cz/cs

http://domazlicky.denik.cz/

http://www.radiosumava.cz/index.php STANISLAV MOTL

Dvě besedy spojené s promítáním krátkých dokumentárních filmů se uskutečnily v pondělí 11. ledna 2016 při návštěvě reportéra, dokumentaristy a spisovatele Stanislava Motla v našem městě.

První proběhla od 10.hod v místním kinosále. Nesla název „ Smrt malého prince aneb Jak zemřel spisovatel Antoine  de Saint Exupéry“ a byla určena pro žáky 2.stupně základní školy a žáky středních škol. Jeho život a jeho smrt jsou dodnes zahaleny tajemstvím . Stanislav Motl se tímto tématem zabývá už více než dvacet let. Výsledkem je jeho 28 minutový film, který byl při besedě promítán.

Druhá beseda proběhla od 18.hod ve velkém sále Městského kulturního zařízení. Byla věnována naší slavné prvorepublikové herečce s velice pohnutým osudem, Lídě Baarové. Pan Motl vydal o Lídě Baarové dvě knihy a natočil dva televizní dokumenty. Jeden z nich pod názvem „Sláva a prokletí Lídy Baarové“ shlédli účastníci besedy. Jako jediný z českých novinářů a publicistů se s bývalou slavnou filmovou star pravidelně setkával od roku 1990. Po promítnutí dokumentu proběhla poutavá beseda. Někteří přítomní si jeho knihy nechávali  podepisovat a ještě dlouho s ním diskutovali k danému tématu. Beseda s ním jako vždy vzbudila velký zájem.

Jako zvídavý reportér jsem se pana Motla zeptal i na to, co ho přitahuje na našem městě. Odpověděl mi, že zde poznal pár skvělých lidí, za kterými se velice rád vrací.

Můžeme se jen těšit na jeho další návštěvu a na další zajímavou besedu.

Text a foto: Jaroslav Čedík