Kalendář

<< září 2021 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

 

Detail [»]
-

 

 
Detail [»]
-
 
Detail [»]
-
 
 
Detail [»]
-
 

 

Detail [»]
-

 


 
 

 

 

 

 


Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Odkazy jinam

http://www.horsovskytyn.cz

http://www.horsovsky-tyn.cz/cs

http://www.turisturaj.cz/

http://juniorfest.cz/cs

http://domazlicky.denik.cz/

http://www.radiosumava.cz/index.php Výstava plastikových modelů Jana Škampy

    Ve výstavním sále Městského kulturního zařízení Horšovský Týn můžete až do 5. srpna shlédnout výstavu plastikových modelů mladého a úspěšného modeláře z Horšovského Týna, Jana Škampy.

Jan Škampa, i přes svoji skromnost, má s prezentací modelů bohaté zkušenosti. Svá díla nejen vystavuje, ale především se úspěšně účastní republikových a mezinárodních soutěží. 

Díky své pečlivosti, nápaditosti a propracovanosti modelů získal již ve svých třinácti letech 1. místo na Mistrovství ČR v plastikovém modelářství mládeže.

Ocenění získal i na mezinárodních soutěžích v Polsku, Maďarsku a Slovensku. Jak sám říká, nejvíce si váží Putovního poháru za nejlepší evropský model na světové soutěži modelářů v anglickém Telfordu, který získal dvakrát po sobě. Některá ocenění jsou k vidění i v rámci této výstavy. 

Honza má i mediální zkušenost, kdy po úspěších v Anglii s ním natočila TV Barrandov příspěvek do pořadu "Zlaté české ručičky". Svému koníčku, ke kterému ho přivedl jeho otec, se věnuje již od 10 let. 

Tématicky jsou jeho modely zaměřeny hlavně na 2. světovou válku, vojenskou techniku a vozidla. Ve zpracování včetně realistických detailů zúročuje i znalost historie, která k modelařině patří.

    Nenechte si ujít tuto zajímavou výstavu. 

    Leona Císlerová