Kalendář

<< červen 2021 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

     Informační centrum H. Týn

     je pro veřejnost otevřeno:

     PO - PÁ  8:00 - 17:00 hod.

     SO, NE  9:00 - 17:00 hod.

 

 

 

Od 4. června bude otevřeno i kino: 

 
 
Detail [»]
-
 

 

 

 

 

Detail [»]
-

 

 

 

 

 

 


Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Odkazy jinam

http://www.horsovskytyn.cz

http://www.horsovsky-tyn.cz/cs

http://www.turisturaj.cz/

http://juniorfest.cz/cs

http://domazlicky.denik.cz/

http://www.radiosumava.cz/index.php Divadelní máj 2015

DIVADELNÍ MÁJ 2015

V měsíci květnu se stane horšovskotýnský kinosál dějištěm přehlídky regionálních ochotnických souborů DIVADELNÍ MÁJ 2015, jejímž pořadatelem je Městské kulturní zařízení Horšovský Týn.Tato přehlídka amatérských divadel má v Horšovském Týně již dlouholetou tradici.
 A na co se můžete v letošním roce těšit?

Jako první se představí ve čtvrtek 7. května od 19 hodin Divadelní spolek Komedyjanti z Tachova s fraškou rakouského autora Johanna Nepomuka Nestroje s tajemným názvem Zlý duch Lumpacivagabundus aneb ludrácký trojlístek.

V pátek 15. května k nám zavítá Divadelní soubor z Poběžovic s autorskou hrou Pavlíny Vejvančické „P. S.“, pod režijním vedením Věry Táborské. Začátek též v 19 hodin.

Divadelní soubor Kolofantí z Kolovče dorazí s autorskou hrou Martina Volfa „Sauna“. V mírně erotické crazy komediibudeme svědky komických situací plných překvapení a v horšovskotýnském kinosále ji máte možnost shlédnout v pátek 22. května od 19 hodin.

Světově známý pohádkový příběh o setkávání koček doplněný písničkami „Holyvúd cats“ můžete shlédnout v sobotu 30. května od 18 hodin v podání Dramatického kroužku Moniky Lerchové při Základní škole v Holýšově v doprovodu živé hudby Hudby Sauna. Přehlídku finančně podpořil Plzeňský kraj.

------------------------------------------------------

Zlý duch Lumpacivagabundus aneb ludrácký trojlístek

Fraška rakouského autora Johanna Nepomuka Nestroye s tajemným názvem Zlý duch Lumacivagabundus aneb Ludařský trojlist je považována za stěžejní dílo tohoto klasika 19. století.
Trojice rozpustilých kumpánů holduje všem nepravostem, štítí se práce, toulají se a flámují. Ovládá je zlý duch Lumacivagabundus, král veselé bídy.
Bohyně Štěstěny se s ním vsadí, že je přivede k řádnému životu. Způsobí zázrak, že vyhrají velké jmění. Jaký bude jejich osud?
Kouzelná báchorka se poprvé objevila na scéně v roce 1835, a tak jako jiné hry tehdy oblíbeného dramatika, se stala oblíbenou součástí divadelních repertoárů.

Hru v podání tachovského divadelního spolku Komedyjanti můžete shlédnout ve čtvrtek 7. května 2015 od 19 hodin v kinosále Horšovský Týn v rámci regionální přehlídky ochotnických divadel Divadelní máj 2015.

Přehlídku pořádá Městské kulturní zařízení a akci finančně podpořil Plzeňský kraj.