Kalendář

<< září 2019 >>
PO ÚT ST ČT SO NE
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

Detail [»]Program kina HT září 2019
Program kina HT září 2019


Novinky e-mailem

Máte-li zájem o zasílání bulletinu, vyplňte Vaši e-mailovou adresu a v dalším kroku si nastavte o co máte zájem. Později se můžete kdykoliv odhlásit.

*E-mail:

 Odkazy jinam

http://www.horsovskytyn.cz

http://www.horsovsky-tyn.cz/cs

http://www.turisturaj.cz/

http://juniorfest.cz/cs

http://domazlicky.denik.cz/

http://www.radiosumava.cz/index.php

 

 Jimi Hendrix

HENDRIX 70: Live at Woodstock 

Režisér: Michael Wadleigh, Bob Smeaton 
Délka trvání: 99 minutU příležitosti oslavy 70.výročí narození Jimiho Hendrixe máte jedinečnou možnost shlédnout jeho nezapomenutelné vystoupení na festivalu Woodstock v srpnu 1969 ve vybraných kinech po celém světě. 

Speciální edice určená pro kinodistribuci byla pod patronátem společnosti Experience Hendrix, L.L.C šetrně zrekonstruována z rozsáhlého archivu záznamů. Projekt vznikal pod dohledem oskarového režiséra Michaela Windleigha a jeho pečlivě vybraného týmu předních kameramanů a asistenčního týmu, pod záštitou 
rodinné firmy Experience Holding. 

Původní line-up písní:
Message To Love
Spanish Castle Magic
Red House
Lover Man
Foxey Lady
Jam Back At The House
Izabella
Fire
Voodoo Child (Slight Return)
Star Spangled Banner
Purple Haze
Woodstock Improvisation
Villanova Junction
Hey Joe

Výsledný záznam vystoupení Jimiho Hendrixe je zážitkem, nemajícím obdoby. Na festivalovém vystoupení představil Jimi svou novou kapelu a onoho srpnového rána se odehrál koncert, na nemž nechyběly nezapomenutelné interpretace takových typicky hendrixovských hitů, jako je “Voodoo Child (Slight Return),” “Fire,” “Purple Haze” a “Foxy Lady”, jakož i procítěné verze americké hymny “Star Spangled Banner”.

Jimiho fascinující cestu na slavný festival ve Woodstocku odhalují dosud nezveřejněné záznamy a rozhovory s členy kapely, jako je Billy Cox a Mitch Mitchell, zvukový mistr Eddie Kramer či promotér woodstockského festivalu, Michael Lang. Režie se ujal držitel ceny Grammy, Bob Smeaton [mj.Beatles Anthology, Band Of Gypsys, Festival Express]. Dokument, který předchází samotnému koncertnímu záznamu, poodhaluje peripetie spojené s organizací legendárního festivalu a zajištěním Hendrixe coby jedné z jeho hlavních hvězd. Vystoupení Jimiho Hendrixe ve Woodstocku platí za jedno z nejvýznamnějších v rockové historii. Součástí produkce je zrekonstruovaný původní 16mm záznam, zvuk namíchal v kvalitě nejnovějšího 5.1 surround Dolby systému legendární zvukař Eddie Kramer. Ten je také autorem původního záznamu pořízeného přímo na festivalu. Kramer byl Hendrixovým dvorním zvukařem během celé jeho kariéry.